Pomysł na ślubną sesję zdjęciową

O wspomnieniach związanych z tym najpiękniejszym dniem myśli się już przed ślubem. Każdy chce mieć wspaniałą pamiątkę z własnego wesela. Zatem dużą rolę odgrywają fotograf i kamerzysta, którzy na wieczność zatrzymają dla Was te wyjątkowe chwile. Najwygodniej jest znaleźć firmę, która specjalizuje się w filmowaniu i fotografowaniu ślubów oraz wesel. Dwie lub trzy osoby prowadzące wspólny zakład będą miały nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie. A przede wszystkim będą między sobą współpracować, nie wchodząc sobie wzajemnie w kadr. Zdjęcia i film będą tworzyć spójną całość, a Wy oszczędzicie energię i czas na szukaniu osobno kamerzysty i fotografa na ślub.

Zanim zaczniecie rozglądać się za odpowiednimi osobami ustalcie, jakie wymagania muszą spełnić podczas kręcenia i fotografowania wesela. Co i jak utrwalać podczas ślubu, jak długo mają być obecni na przyjęciu lub czy robić osobne zdjęcia z gośćmi. Kolejną kwestią jest oddzielna sesja w plenerze lub w studiu. Zastanówcie się, kiedy chcecie ją zrobić i jak ma wyglądać. Niektóre pary wychodzą po weselnym obiedzie robić sobie zdjęcia, jednak wiąże się to z opuszczeniem gości na kilka godzin. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest umówić się z fotografem na dzień lub dwa po uroczystości, weselne emocje na pewno nie ostygną, a zdjęcia ślubne nie będą robione w pośpiechu i stresie.

Istotne jest też miejsce sesji, na pewno dostaniecie kilka propozycji plenerów, ale dobry fotograf potrafi zrobić zdjęcia wszędzie, dlatego inicjatywa w tej kwestii należy do Was. Pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa, wybierzcie takie miejsce, które zawsze będzie się Wam pozytywnie kojarzyło. Najczęsciej młodzi robią zdjęcia w parku, wśród zabudowań starego miasta lub na dworcu. Kolor, ilość i wielkość odbitek to również decyzja, którą podejmujecie sami. W dobie techniki cyfrowej fotograf i kamerzysta nagrywają swoje zdjęcia na płyty DVD, które macie do dyspozycji i możecie pokazywać rodzinie.

Filmowanie i fotografowanie wesela najlepiej zamówić jak najwcześniej, jeśli fotograf cieszy się dużym powodzeniem wśród młodych par, może mieć zajęte terminy nawet na następne 6 miesięcy. Jednak w krótszym czasie przed ślubem również nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich osób. Cennik, którym kierują się poszczególne firmy jest bardzo zróżnicowany, jednak przybliżona kwota to 2000 zł.