Elegancka papeteria ślubna

Ostatnim punktem przygotowań są zaproszenia. Wybór szablonu to indywidualna sprawa. Można zakupić niedrogo gotowe karnety, w które wpisuje się nazwiska narzeczonych, miejsce i datę ślubu, a także osobę zapraszaną. Można również zamówić zaproszenia w drukarni, w tym przypadku otwiera się szeroka gama możliwości. Począwszy od przekształcania gotowego wzoru, kończąc na własnym projekcie. Można wybierać wśród kolorów i wielkości. Jest również dostępna opcja ze zdjęciem narzeczonych. Ze zleceniobiorcą ustalacie czy nazwiska gości, których chcecie zaprosić mają być już gotowe na zaproszeniu, czy będziecie wpisywać je ręcznie.

Jeśli planujecie położyć wizytówki na miejsca, w których będą siedzieli Wasi bliscy, mogą mieć one podobną formę do zaproszeń. Drukarnie zajmują się również przygotowywaniem etykiet na wódkę weselną, a także dodatków, takich jak balony z nadrukiem lub spisem potraw weselnych dla gości.

W poszukiwaniu odpowiednich zaproszeń inspiracją dla Was na pewno będzie Internet. Zanim jednak poczynicie odpowiedni zakup, sporządźcie listę gości, których chcecie prosić na wesele, a których tylko na ślub. Dla jednych i drugich należy przygotować stosowne zaproszenia. Obecnie wysyła się również zawiadomienia do osób, z którymi nie utrzymuje się już stałego kontaktu, a chciałoby się poinformować ich o zmianie stanu cywilnego.

Istotną sprawą jest także sposób wręczania zaproszenia. Należy odpowiednio wcześnie zawiadomić bliskich i rodzinę. Trzeba pamiętać, by świadkowie i rodzice chrzestni mogli swobodnie zarezerwować sobie ten dzień i odpowiednio się do niego przygotować, mając na uwadze przede wszystkim wydatki finansowe. Pozostałych gości na wesele należy zapraszać na około miesiąc przed uroczystością. Ważny jest też sposób zapraszania. Elegancko będzie umówić się telefonicznie na wizytę i osobiście wręczyć zaproszenie. Oczywiście, gdy dzieli Was spora odległość wystarczy zatelefonować, a zaproszenie wysłać pocztą.