Dodatki do sukni dla panny młodej

Jeśli już wiesz jak będzie wyglądać suknia, możesz zacząć szukać dodatków, które są koniecznym jej uzupełnieniem, a więc przede wszystkim buty ślubne.

Muszą stylistycznie pasować do kreacji. Ważna jest zgodność koloru, ale też fasonu, na przykład do skromnej sukni pasują subtelne czółenka. Równie istotna kwestia to wygoda obuwia ślubnego. Pamiętaj, że przez kilkanaście godzin będziesz w nich chodzić, a przede wszystkim tańczyć. Kilka dni przed weselem postaraj się je rozchodzić, aby w tym szczególnym dniu nie mieć przykrej niespodzianki w postaci obtartych i bolących stóp. To samo dotyczy butów ślubnych pana młodego. Nie tylko muszą być wygodne, ale powinny również pasować do garnituru.

Kolejnym dodatkiem do sukni jest biżuteria. Kreacja zwykle jest tak strojna, że nie trzeba jej dodatkowo upiększać naszyjnikami lub bransoletkami, jednak są suknie, do których wskazany jest subtelny wisiorek lub gustowny naszyjnik. Najważniejsze z biżuterii ślubnej są jednak obrączki. Wybierając je nie kierujcie się wyłącznie modą, która przemija w zawrotnym tempie. Obrączka jest przede wszystkim symbolem, jej styl schodzi na dalszy plan. Oczywiście wygląd jest ważny, jednak zwróćcie uwagę również na wygodę i praktyczną stronę, gdyż będziecie ją nosić codziennie. Dłoń człowieka się zmienia, więc weźcie pod uwagę również możliwość zmiany rozmiaru.

Uczesanie panny młodej musi nie tylko elegancko i pięknie wyglądać, powinno też dobrze komponować się z całością stroju i osobowością kobiety. Dlatego wybierz fryzurę, która będzie do Ciebie pasować i wspaniale prezentować się z każdej strony. Umów się z fryzjerem na próbne uczesanie przed dniem wesela, aby ocenić nie tylko wygląd, ale i własne samopoczucie w danej fryzurze. Również ustal wcześniejszą datę z osobą, która będzie Ci robić makijaż, aby sprawdzić jak będzie wyglądać Twój wymarzony make-up.

Bukiet ślubny powinien kolorystycznie pasować do sukni panny młodej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości najlepiej poradzić się doświadczonej florystyki, która idealnie dopasuje bukiet do kreacji i na pewno zaproponuje ozdobę kwiatową do butonierki pana młodego. Zamawiając kwiaty pomyślcie też o bukietach dla rodziców, które wręczane są przed wyjazdem na ceremonię lub w trakcie wesela.