Co lepsze na ślub Dj czy orkiestra?

Po zarezerwowaniu sali, pora na kolejny punkt przygotowań. Jest nim muzyka na wesele.
To bardzo ważny element imprezy, gdyż będzie Wam i gościom towarzyszyć od początku do samego końca i nadawać charakter całemu przyjęciu. Pamiętajcie, że wesele kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą, a tę warunkuje odpowiednia muzyka, łatwo wpadająca w ucho i zachęcająca do tańca. Jeśli lokal, który wynajęliście nie zapewnia oprawy muzycznej, postarajcie się o kogoś, kto spełni oczekiwania Wasze i zaproszonych gości.
Może być to tradycyjna orkiestra weselna lub DJ – wodzirej, który przez całą imprezę wybiera piosenki z płyt w ich oryginalnych aranżacjach. Decydując się na tę formę, Wasze wesele na pewno zostanie zapamiętane jako niekonwencjonalne i nowatorskie, gdyż większość młodych par zatrudnia kapelę, grającą muzykę na żywo. DJ zwykle pełni również funkcję wodzireja, który prowadzi tradycyjne jak i nowoczesne zabawy. Dodatkowym atutem wynajęcia go na wesele jest to, iż podaje muzykę bez przerwy, a goście mogą wychodzić na parkiet, kiedy tylko mają na to ochotę. Orkiestra natomiast nada weselu tradycyjny, dobrze znany i lubiany charakter. Muzyka grana na żywo przysporzy radości zarówno tym młodszym, jak i starszym gościom weselnym. W gruncie rzeczy nie jest istotne czy to będzie DJ weselny czy orkiestra, najważniejsze, aby potrafili stworzyć wyjątkową, radosną atmosferę oraz zachęcili gości do wspólnej zabawy.

W przypadku wyboru między zespołem na wesele a DJ’em nie musicie brać pod uwagę kwestii finansowej, obydwie strony życzą sobie około 1500 złotych za występ. Po podjęciu decyzji zastanówcie się nad oprawą muzyczną. Osoba, która będzie wykonywać piosenki na pewno dysponuje adekwatnym repertuarem, jednak może on zostać dopasowany do Waszych indywidualnych życzeń. Dlatego warto pomyśleć, jakie utwory chcecie usłyszeć i jakie spodobają się gościom. Czy powinny przeważać utwory w języku polskim, czy lepiej żeby były tylko znane przeboje, ile z oprawy muzycznej poświęcić skocznym i rytmicznym piosenkom, a ile spokojnym, nastrojowym melodiom. Zastanówcie się również do jakiej piosenki chcecie zatańczyć swój pierwszy taniec.