Najlepsze restauracje na wesele

Powiedzenie nie ważne gdzie, ważne z kim niezbyt odnosi się do wyboru sali na wesele. Miejsce przyjęcia nowożeńców z oczywistych powodów ma duże znaczenie. Przede wszystkim jednak w ogóle musi być. Dlatego warto wiele miesięcy wcześniej zapoznać się z ofertami sal balowych i domów weselnych.

Często najbardziej ekskluzywne miejsca nie posiadają wolnych terminów na wynajem nawet na najbliższe dwa lata. Zatem im wcześniej o tym zaczniecie myśleć tym lepiej. Szczególnie kiedy planujecie ślub w okresie wakacyjnym. Letnie miesiące to prawdziwy sezon na śluby. W tym czasie co sobotę do grona małżeństw dołączają setki kobiet i mężczyzn. Warto o tym pamiętać, aby Wasze wesele mogło odbyć się w miejscu, o jakim marzycie.

Jeśli już ustaliliście kwotę, którą przeznaczycie na wynajem sali weselnej, trzeba się zastanowić ilu gości chcecie zaprosić, od tego bowiem uzależniony jest wybór lokalu. Większość restauracji na wesela ma określoną liczbę miejsc. Zakres jest bardzo szeroki, w zależności od oferty, do restauracji można zaprosić od 40 do ponad 200 osób. Zarówno w lokalu jak i w domu weselnym przygotowaniem jedzenia, dekoracją sali, czasem nawet zapewnieniem orkiestry weselnej lub dj’a na wesele zajmują się właściciele wynajmowanego budynku.

Koszt wynajęcia ustalany jest zwykle na podstawie ilości osób, które będą zaproszone na uroczystość. W zależności od standardu domu weselnego, za jedną osobę trzeba będzie zapłacić od 100 złotych wzwyż. Poprawiny niestety bywają droższe i należy spodziewać się wyższej ceny o około 20%.

Dobrym pomysłem jest również organizacja wesela w remizie strażackiej. Jeśli Wy i goście lubicie szaloną, swojską zabawę i z nostalgią przypominacie sobie imprezy weselne sprzed kilkudziesięciu lat, to świetną propozycją jest dom strażaka. Obecnie remizy są już przystosowane do urządzania wesel. Jeśli zdecydujecie się na tego rodzaju miejsce, będziecie mieli wolną rękę w przygotowaniach i na pewno zaoszczędzicie pieniądze, które później będziecie mogli spożytkować na przykład w czasie podróży poślubnej.

Poza względami praktycznymi możecie się kierować również opiniami znajomych, którzy maja wyrobione zdanie na temat danego lokalu. Jednak najlepiej samemu udać się do wybranego miejsca, porozmawiać z właścicielem, a w restauracji zjeść sondażowy posiłek.