Jak dopasować suknię ślubną do sylwetki?

Synonimem ślubu dla każdej przyszłej panny młodej jest suknia. Na to by zobaczyć w pięknej kreacji najważniejszą kobietę tego dnia, czeka nie tylko przyszły małżonek, ale również rodzina i przyjaciele. To jak będziesz wyglądać panno młoda, zależy tylko od Ciebie.

Przy wyborze kreacji musisz przede wszystkim kierować się swoim gustem i upodobaniami, ale również pamiętaj, że zostanie ona zapamiętana przez Twoich bliskich oraz uwieczniona na zdjęciach i filmie z wesela. Jednocześnie nie zawsze to, co nam się podoba do nas pasuje. Więc gdy już prześledzisz najnowsze trendy panujące w modzie ślubnej, postaraj się przymierzyć kilka modeli, żeby ocenić, która z wypatrzonych sukien najlepiej do Ciebie pasuje. Weź pod uwagę rady specjalistów, a także mamy lub przyjaciółki, które najlepiej Cię znają i wiedzą, w czym odpowiednio wyglądasz i dobrze się czujesz.

Suknie ślubną możesz kupić, uszyć lub pożyczyć. Każda z tych metod ma zarówno plusy jak i minusy. Pozornie najprościej jest zakupić kreację w salonie sukien ślubnych. Trudno jednak znaleźć idealnie dopasowaną. Zwykle trzeba coś skracać, poszerzać, dodawać lub zmieniać. Jednak najmniej z tym problemów, gdyż po zakupie sukni, już tylko kilka dni trzeba przeznaczyć na ostateczne poprawki. Cena nowej sukni ślubnej to koszt, który rozpoczyna się od 700, a kończy na kilku tysiącach złotych.

Z podobnymi problemami, związanymi z poprawkami, panie borykają się w wypożyczalniach i komisach sukien ślubnych. Rekompensuje to jednak niższa cena, która rozpoczyna się od 400 złotych. Na uszycie sukni ślubnej trzeba przeznaczyć najwięcej pieniędzy, gdyż płaci się nie tylko za materiał, ale również za wykonanie i dostosowanie jej do indywidualnych życzeń kobiety. Dlatego cena szytej sukni ślubnej rozpoczyna się od 1000 zł. Jednak warto poświecić nie tylko pieniądze, ale i czas, aby w tym szczególnym dniu być w swojej wymarzonej sukni. Zamówienie w firmie krawieckiej należy złożyć nie później niż trzy miesiące przed uroczystością zaślubin.

Niezależnie od tego czy suknie ślubną zakupisz, czy pożyczysz w salonie, przede wszystkim powinna pasować do Ciebie i Tobie się podobać. Zadbaj również o welon lub stroik na głowę – który jest nieodzownym dodatkiem do stroju panny młodej – aby dobrze komponował się z kreacją.